کار کردن روی کلمات سنگین

کار کردن روی کلمات سنگین – چطور در سئو کلمات پر رقابت پیروز شویم؟

افرادی که می گویند سئو کار آسانی است، یقین بدانید که وارد فضای این داستان پیچیده نشده اند و آن ها تنها سادگی های سبز کردن افزونه در وردپرس را دیده و حال خود را یک سئو کار می دانند!

مهم ترین و تعیین کننده ترین موضوع در فرایند بهینه سازی سایت، نوع کلمه کلیدی است که هدف شماست. شما این موضوع را خوب می دانید که در حال مطالعه این مطلب هستید.

امروز در بسیاری از کسب و کار ها کلمات پر رقابت در حال شکوفه زدن هستند؛ کلمات و عباراتی که شاید تا ۲ سال پیش کار کردن بر روی آن ها زمان و انرژی خاصی نمی طلبید!

وقتی اینترنت بازاری پر رونق می شود، بروز این اتفاقات هم انکار نا پذیر است و البته از جهتی هم برای ما سئو کار ها خوب، به این دلیل که تنها کسانی می توانند سهم از بازار سئو داشته باشند که در انجام آن حرفه ای باشند و برای این شغل زحمت کشیده باشند.

خب حالا قصد داریم در این خصوص بحث کنیم که چطور می شود در یک رقابت بالا موفق و پیروز بود!؟

تاجایی که می توانید از رقابت های سنگین دوری کنید

اول از همه من پیشنهاد می کند که اگر به تازگی یک سئو کار شده اید و یا تصمیم گیری در انتخاب کلمات کلیدی پروژه به عهده خود است، اولویت را بر روی کلمات تخصصی تر و عبارات بلند تر قرار دهید تا هم سریع تر با بازدهی مطلوب برسید و هم با بازخورد مالی که دریافت کردید، برای کلمات سنگین تر هزینه کنید.

اگر به این شکل حرکت کنید، در مرحله دوم هم سایت قدمت بیشتری یافته است و هم می توانید از بازدید های آن استفاده کنید.

تیم تولید محتوای شما چقدر تخصصی کار می کند؟

همیشه گفتم و باز هم می گویم که نوع انجام دادن کار تولید محتوا برای سایت جایگاه شما در گوگل را تعیین می کند.

اگر میخواهید در سئو سطح بالا و رقابت های سنگین فعالیت کنید، تیمی بسیار حرفه ای برای:

 • نویسندگی سایت
 • تولید محتوای ویدیویی
 • تولید محتوای تصویری

ترتیب دهید وبدانید که هزینه کردن برای این گروه مستقیما شما را به هدف خواهند رساند.

امروز برای افرادی که خوب می نویسند، حقوق های بسیار خوبی در نظر گرفته می شود چون تاثیر کار آن نسبت به محتوا های ارزان موجود در بازار دیده شده است.

در زمینه کاری خود یک متخصص پیدا کنید که تولید محتوا انجام دهد!

یعنی مثلا شما در حوزه ساختمان فعالیت می کنید، باید هفته ای چند ساعت برای آن ها جلسات توجیهی بگذارید تا نوع رفتار با کاربران آن صنف، نقاط حساسی که میتوانند روی آن ها اثر گذار شوند و البته نکات فنی را خوب به آن ها بیاموزید.

کسی خود در حد یک متخصص بداند و در نویسندگی یا ساخت ویدیو هم حرفه ای باشد، اصلی ترین چیزی است که برای سئو ارگانیک به آن نیاز دارید و این شما را مستقیم تا خانه اول گوگل همراه می کند.

فراهم کردن این موضوع در وب سایت، به مرور زمان اعتبار و محبوبیت را برای شما نزد گوگل و کاربران اینترنت فراهم می کند و اینجاست که اگر تبلیغات موثر هم چاشنی کار شود، تهدیدی بزرگ برای رقیبان خواهید شد.

فقط به افزونه سئو قانع نباشید

اگر  میخواهید در رقابت های سنگین فعالیت کنید، این موضوع را با خیال راحت بدانید که با افزونه یواست وردپرس به تنهایی، هیچ موفقیتی را کسب نخواهید کرد! این موضوع هم تفاوت یک تیم محتوای معمولی و حرفه ای است.

امروز اکثر سایت ها با سیستم وردپرس راه اندازی می شوند و نصب افزونه سئو بر روی آن ها هم نهایتا ۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

همه این کار را انجام می دهند و حتی کسانی که سئو کار هم نیستند، برای بهتر کردن سئو سایتشان با چند جستجو و مشاهده چند ویدیو آموزشی طرز سبز کردن چراغ های این افزونه را یاد می گیرند.

پس اگر رقابت شما اندک باشد، شاید این کار مفید و موثر واقع شود ولی در رقابت های بالا مثل:

 • فروشگاه های اینترنتی با محصولات غیر خاص
 • خدمات پر درخواست مثل دکوراسیون داخلی، دوربین مداربسته، طراحی وب سایت و …
 • عبارات تک کلمه ای و کلی مثل لباس، کتاب، ماشین، دانلود و …
 • کلماتی مثل دانلود آهنگ، دانلود فیلم و … که شاید چند کلمه ای های آن ها هم رقیبان قدرتمندی داشته باشد.

موضوع دیگری که در خصوص این افزونه مطرح است، ایراداتی است که در زبان فارسی آن مشاهده می شود و خطاهایی که بشکل غیر اصولی از خوانایی سایت دیده می شود، این ها مواردی هستند که مشخصا می گویند که این افزونه یک چارچوب محکم برای اعتماد کردن و حرکت کردن در آن نیست!

مواردی که در بحث محتوای خود به آن می پردازید در کوتاه مدت پتانسیل سایت شما را بالا می برد و در بلند مدت تعیین کننده اعتبار شما در اینترنت خواهد بود.

برای کلمات سنگین باید تبلیغات کنید

این نکته را حتما در نظر بگیرید که وقتی می خواهید در یک مسابقه اتومبیل رانی شرکت کنید، علاوه بر تخصص و حرفه ای بودنی که در رانندگی به آن نیاز دارید، باید خودرویی خوب داشته باشید؛

دلیل آن هم این است که در مورد کلمات پر رقابت سئو صحبت می کنیم و مطمئن هستیم که رقیبانمان این خودرو را دارند.

هر چقدر شما خوب برانید، با یک خودرو ۲۰۶ نمی توانید به جنگ اتومبیل های پیشرفته آلمانی بروید!

نکته اینجاست که رانندگان آن ها هم افراد دست و پا بسته ای نیستند که شما فکر کنید صرف داشتن مهارت بالا در رانندگی برای شما کافی است.

حالا در سئو موضوعی وجود دارد که در مهم ترین فاکتور آن یعنی زمان تاثیر گذار است:

قدمت!

سایت های معتبر معمولا پیروز هستند. چرا؟ چون گوگل سال هاست آن ها را می شناسد، کاربران گوگل را با محتوا های خوبشان راضی و خشنود کرده اند، لینک های فراوانی را بطور ارگانیک از سایت های دیگر دریافت کرده اند و البته که مدت زیادی است که هستند و حضور دارند ( تمدید شدن دامنه، عمر دامنه، ۵ ساله یا ۱ ساله بودن دامنه )

پول و تبلیغات چیزی است که با استفاده از آن، ما این اعتبار را برای خود می خریم؛ تا در زمان کمتری به هدفمان برسیم.

معمولا کاربران انتظار دارند در ۶ تا نهایتا ۱۰ ماه سایت خود را سئو شده ( با اصول کلاه سفید ) تحویل بگیرند و این در حالی است که رقیبان آن ها وب سایت هایی با ۵ سال قدمت هستند که امروز هم بدلیل داشتن بازخورد مالی از سایت، بر روی اون تبلیغات و هزینه می کنند.

پس با مطالعه کردن در خصوص انتخاب بهترین تبلیغات برای سایت، از پتانسیلی که در بخش محتوا برای آن ایجاد کردید، بهره ببرید.

جزئیات سایت بی اهمیت نیستند

در رقابت های بالا این جزئیات هستند که یک سایت را رتبه اول و دیگری را رتبه هشتم می کنند!

اینجا منظور از جزئیات سبک و ساختاری است که برای طراحی سایت در نظر می گیرید.

باید کار کاربرتان بسیار ساده و مشخص باشد و تنها با چند کلیک به هر آنچه نیاز دارد، در سایت دسترسی پیدا کند.

یک سرح ایده آل فضای استاندارد و البته جذاب و خلاقانه را به کاربر نمایش می دهد که با وجود داشتن نکات منحصر به فرد، با پیشفرض ذهن او مطابق است و او را به چالش نمی کشد.

چون به چالش کشیدن کاربر امروز میتواند بشدت باعث بسته شدن سایت شود و شما اگر میخواهید متفاوت باشید، باید بسیار هم حرفه ای باشید که جذابیت باعث شود حتی اگر حس نا امنی کرد، همراه شما بماند.

داشتن ورژن موبایلی خوب و کاربر پسند، سرعت لود بالا و مسائلی مثل سایت مپ، robots.txt ، اس اس ال و… هم موضوعاتی است که مطمئنا راجب آن می دانید و باید در همه این موارد به بهترین شکل ممکن عمل کنید.

سعی کنید با بکار گیری یک تیم حرفه ای در طراحی سایت، اولا یکی از مهم ترین فاکتور های سئو یعنی بهینه سازی کد های سایت و داشتن یک وب سایت استاندارد را محقق کنید.

نگاه اول کاربر

اگر در اولین نگاه در چشم کاربر جذاب باشید بخش قابل توجهی از مسیر را برای رقابت با سایت های قدرتمند رفته اید! از طرفی هم اگر در  نگاه اول چشم به او ضعیف یا معمولی باشید، در ادامه کارب بسیار دشواری برای تغییر دادن ذهنیت او نسبت به خود خواهید داشت.

شما در سئو کلمات پر رقابت نیاز به بازدید بازگشتی دارید یعنی کاربری که قبلا از سایت شما دیدن کرده، بعدا هم باز به سراغ شما بیاید. این یعنی شما توانستید رضایت او را جلب کنید یا در ذهن او بمانید.

این ها نکات ریزی هستند که در فرایند سئو کلمات پر رقابت باید در نظر گرفته شوند برای آن ها استراتژی و طرح ریزی هایی انجام شود.

تیم طراحی شما اگر حرفه ای باشد، در این بخش می تواند کمک های خوبی به شما کند.

شبکه های اجتماعی یار سایت شما!

سوشیال سیگنال و اعتبار حاصل از فعالیت در شبکه های اجتماعی، نکته دیگری است که در سئو پر رقابت میتواند برای شما بسیار ثمر بخش باشد.

متوجه هستید که شبکه های اجتماعی چقدر فضا های مهم و پر طرفداری هستند؛ گوگل موظف است که نگاه ویژه ای به این شبکه ها داشته باشد و با آنالیز سطح فعالیت های مختلف، سهم آن ها از این شبکه ها را مشخص نموده و با توجه به آن به آن ها رتبه دهد.

تعدا شبکه های اجتماعی بسیار زیاد است و انواع ایرانی آن ها هم هستند که البته آن ها دیگر سوشیال سیگنال محسوب نمی شوند اما چون بک لینک های نوفالو دارند، فعالیت در آن ها بد نیست و میتواند آن را هم در درجه سوم فعالیت های سئو سایت در نظر گرفت.

بکلینک

حتما در این خصوص شنیده اید که بک لینک میتواند برای قدرتمندی و اعتبار سایت شما بسیار موثر باشد.

سایت های خرید بک لینک را دیده اید و حتما راجب نحوه انجام لینک سازی هم مطالعه هایی داشته اید.

دقت کنید که وقتی در رقابت های سطح پایین فعالیت می کنید، ممکن است بعضی فعالیت های شما از نظر لینک سازی موثر واقع شود و باعث افزایش رتبه باشد.

اما در رقابت های سطح بالا استفاده از روش های قدیمی و سطحی هم بی نتیجه است و هم ممکن است به ضرر شما باشد و پتانسیلی که در سئو داخلی به وجود آوردید را از بین ببرد.

رقبای شما بسیار مهم اند؛ وقتی رقیب شما از سایتی مثل ایسنا بک لینک گرفته است، شما با لینک سازی در کامنت های یک بلاگ ضعیف هیچ اتفاق مثبتی را برای سایت رغم نخواهید زد.

در حال مقایسه شدن با بهترین های حوزه کاری خود در سطح اینترنت هستید و باید فقط از سایت های معتبر و مطمئن بک لینک بگیرید.

لینک سازی در این سایت ها یک مقدار دشوار است و دلیل اینکه ما در همان ابتدای کار به تبلیغات و کنار گذاشتن هزینه برای آن صحبت کردیم، همین موضوع بود.

ایندکس های قوی

این موضوع را هم به عنوان نکته آخر به آن اشاره کنم که دانستن آن در سئو رقابت بالا خیلی مفید خواهد بود.

ایندکس شدن یعنی قرار گرفتن در نتایج گوگل؛ بعضی اعتقاد دارند ما باید ایندکس های زیادی داشته باشیم که گوگل رتبه خوبی به ما بدهد و بیشتر به ما نگاه کند!

در صورتی که با کیفیت بودن و قدرتمند بودن ایندکس های شما بسیار واجب تر از بالا بودن تعداد آن هاست.

سایت هایی را سراغ دارم که با داشتن ایندکس بسیار خوب نسبت به رغبا، رتبه اصلا قابل قبولی نداشته اند و این موضوع آزارشان میداد که این همه هم برای ایجاد آن ایندکس ها تلاش کرده بودند.

صفحات ضعیف قدرت صفحات خوب شما را میگیرند و در دامین آتوریتی شما تاثیر منفی می گذارند.

پس سعی کنید اصلا صفحات، محصولات یا مقالات ضعیف تولید نکنید و همه انرژی را برای ایجاد صفحات عالی از هر نظر بگذارید.

باز هم بگم که برای بودن بین سایت های اول در نتایج موتور جستجو باید فوق العاده باشید… امروز انجام اینکار روز به روز سخت تر و سخت تر می شود اما به همان اندازه میزان بازخوردی که از داشتن آن بدست می آید هم افزایش پیدا کرده است و این دلیل شما برای مطالعه این مطلب بود.

حتما نیاز به زمان دارید؛ آن را برای رسیدن به این هدف شایسه دریغ نکنید و امیدوارم که در کار موفق باشید.

 

برای ایجاد یک تبلیغات موفق، طراحی وب سایت حرفه ای و مشاوره برای ساخت کسب و کار آنلاین با سایت ساز سایتچین در ارتباط باشید!

امتیاز شما برای این مطلب

به مشاوره نیاز دارید؟
اطلاعات تماس خود را وارد نمایید تا تیم مشاوره سایتچین در زمان انتخابی، با شما تماس بگیرند.

  از ساعت
  تماس بگیرید

  نویسنده: سایتچین
  ما در سایتچین ، امکان راه اندازی یک وب سایت زیبا و کار آمد برای همه افراد را فراهم کرده ایم . از طریق سایتچین می توانید صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوید ، گالری از نمونه کارهای هنری خود بسازید و یا خدمات خود را معرفی کنید و فقط به توسعه کسب و کار خود بیندیشید.
  مطالب پیشنهادی
  دیدگاه ها
  ارسال دیدگاه