بازاریابی سئو

بازاریابی سئو

بازاریابی سئو چیست؟ SEO MARKETING  نوعی روش بازاریابی برپایه ظرفیت های موتورهای جستجو است که بسیاری از صاحبان وب سایت یا مشاغل برای خدمات سئو به منظور بهره گیری از نتایج مثبت آن تمایل دارند اما نمی دانند بازاریابی سئو چیست و چه مراحلی دارد.

هدف بهینه سازی وب سایت در تغییر و بهبود مکانی است که یک سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو دارد که به طبع آن کاربران و درآمد بیشتری را برای مالکین کسب و کارها فراهم می کند. این روش با رساندن یک وب سایت به سطح قابل قبولی از زیبایی ، کارایی و عملکرد مزایای خوبی به همراه دارد.

بازاریابی سئو فرآیند افزایش کیفیت و کمیت ترافیک یک وب سایت مستمر است و برخلاف تبلیغات کلیکی و هزینه بر ، از شما هیچ هزینه ای برای ورود کاربر به سایت دریافت نمی شود و از آن به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نام می برند. سئو با هدف افزایش تعداد و کیفیت جستجوی طبیعی و کاملا رایگان به ازای تعداد بی شماری از کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران اجرا می شود.

انواع بازاریابی با سئو

اگر بازاریابی را به دو دسته محلی و جهانی تقسیم کنیم ، با سئو محلی و جهانی رو به رو می شویم. شما یا کاربران داخلی و محلی دارید و یا علاوه بر آن ها جذب مخاطبان بین المللی و فرامرزی را هم هدف قرار داده اید. در هریک از این شرایط روش های متفاوتی برای بازاریابی و تبلیغات در موتور جستجوی گوگل پیش رو دارید. گوگل شرکت ها را براساس نوع فعالیت و کاربران ، مکان جغرافیایی و تلاش هایی که برای سئو انجام گرفته است را دسته بندی می کند.

بازاریابی محلی

بازاریابی محلی سئو نوعی از روش های سئو محسوب می شود که به تولید و تنظیم مطالب ، لینک ها و برچسب ها مختص نتایج و مخاطبان محلی اختصاص دارد به گونه ای که جذب افراد ساکن در نزدیک ترین مکان جغرافیایی را هدف قرار می دهد. یعنی وقتی یک فرد از یک مکان یا شهر و کشور مشخص عبارت کلیدی را جستجو می کند ، نزدیک ترین خدمات ، شرکت ها و وب سایت ها از نظر مکانی به وی پیشنهاد داده می شود. مثلا اگر شخصی در تهران و منطقه پونک ، عبارت دندانپزشکی را جستجو کند ، ابتدا و در بالای لیست نتایج کلینیک های دندانپزشکی در پونک با آدرس دقیق ، شماره تماس و ساعات کاری کلینیک به وی ارائه می شود.

بازاریابی جهانی

سئو جهانی خدماتی است که مشاغل یا صاحبان سایت به منظور افزایش ترافیک کلی و نه فقط ترافیک محلی به آن نیاز دارند ، در این حالت هدف شما کسب کاربران از سایر شهرها و مخاطبان بین المللی است. این استراتژی سئو کمی پیچیده و وقت گیر است اما تاثیرات بسیاری بر سودآوری وب سایت دارد.

مراحل بازاریابی سئو

مثل تمام مدل ها و روشهای بازاریابی ، بهینه سازی موتورهای جستجو هم مراحل و الگوهایی دارد که باید رعایت شوند.

سلسله مراتبی برای بازاریابی سئو وجود دارد که صاحبان مشاغل باید از آن پیروی کنند.

بهینه سازی وب سایت یک فرآیند چند مرحله ای است. مهم تر اینکه برای حفظ جایگاه مناسب در گوگل این چرخه باید مرتبا تکرار شود و هیچ پایانی ندارد. نمی توان انتظار داشت پس از رسیدن به رتبه اول گوگل ، عملیات سئو قطع شود، چون می تواند سقوط سایت را به همراه داشته باشد.

این موارد کلیات بازاریابی سئو را شامل می شوند و به عنوان پیش نیاز مباحث تخصصی و مراحل انجام سئو قلمداد می شوند.

تحلیل بازار و رقبا

در مرحله اول شما باید تحلیل درستی از بازار هدف و رقبای خود داشته باشید. در هر صنعتی که فعالیت می کنید ، پیش از شما وب سایت هایی اقدام به راه اندازی و استراتژی کسب و کارهای الکترونیکی کرده اند و مطمئنا بعد از شما هم سایت هایی خواهند آمد. این شرایط رقابت را شدید می کند. نوع بازاری که در آن فعالیت دارید و مشریان هدف در تعیین استراتژی های بازاریابی سئو تاثیر دارند.

انتخاب استراتژی سئو مناسب

پس از شناخت کامل و تحلیل شرایط ، می توانید با کمک یک متخصص بهینه سازی وب سایت، استراتژی سئو مناسبی انتخاب کنید. ابتدا از چه بخش هایی شروع کنید ، کدام فاکتورها برای سایت شما ضروری تر هستند ، مشتریان چه انتظاری از سایت شما دارند ، چگونه بازدید را افزایش دهید، یک سایت شرکتی دارید یا فروشگاه اینترنتی ؟ همه این موارد باید در انتخاب استراتژی در نظر گرفته شود. می توان از مدلهای معروف و آزمایش پس داده بازاریابی الکترونیکی هم استفاده کرد.

 اجرای بازاریابی سئو

برای تحقق هر آنچه در مرحله قبل در نظر داشته اید باید اقدام به اجرای اصولی بازاریابی سئو براساس متد و استراتژی تعیین شده کنید. این مرحله مهم ترین فاز سئو محسوب می شود و خود چندین زیرشاخه و فرآیند را دربر می گیرد. سئو قالب ، بهینه سازی تصاویر ، بهبود تجربه کاربری ، افزایش قابلیت و امکانات سایت ، فشرده سازی کدها ، افزایش بازدید از طریق موتورهای جستجو ، ارتقای برند ، ارتباط موثر با شبکه های اجتماعی ، تولید محتوا و بسیاری از اقداماتی که در مرحله انتخاب استراتژی اولویت بندی شده اند ، اجرا و پیاده سازی می شوند.

آنالیز نتایج و دستاوردها

با این اوصاف شما موفق شدید یک چرخه از بازاریابی سئو را طی کنید که نتایج و دستاوردهایی را به همراه داشته است که بعضی مطابق میل و مطلوب شما بوده و ممکن است نکاتی هم خوشایند نبوده باشد و یا نیاز به تقویت یا حذف تعدادی از آن ها وجود داشته باشد. پس باید نتایج بدست آمده را از طریق ابزارهایی مثل کنسول گوگل انالیز کنید. مقایسه میزان هزینه و درآمد را انجام دهید و دور روش هایی که علی رغم صرف هزینه های بالا ، بازده مناسبی نداشته اند خط قرمز بکشید.

پس از طی تمام این مراحل ، مجددا باید این فرآیند را اجرا کنید، اما در هر چرخه با دید جدید و کامل تر از گذشته. مطمئن شوید که انرژی و زمان بیشتری را نسبت به رقبا برای بازاریابی سئو می گذارید تا جایگاه اول شما در رتبه بندی گوگل تضمین شده باشد.

 

برای ایجاد یک تبلیغات موفق، طراحی وب سایت حرفه ای و مشاوره برای ساخت کسب و کار آنلاین با سایت ساز سایتچین در ارتباط باشید!

امتیاز شما برای این مطلب

به مشاوره نیاز دارید؟
اطلاعات تماس خود را وارد نمایید تا تیم مشاوره سایتچین در زمان انتخابی، با شما تماس بگیرند.

  از ساعت
  تماس بگیرید

  نویسنده: سایتچین
  ما در سایتچین ، امکان راه اندازی یک وب سایت زیبا و کار آمد برای همه افراد را فراهم کرده ایم . از طریق سایتچین می توانید صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوید ، گالری از نمونه کارهای هنری خود بسازید و یا خدمات خود را معرفی کنید و فقط به توسعه کسب و کار خود بیندیشید.
  مطالب پیشنهادی
  دیدگاه ها
  ارسال دیدگاه