انتخاب عنوان مناسب

انتخاب عنوان مناسب

انتخاب عنوان مناسب یکی از مهم ترین مسائلی است که باید هنگام تولید محتوا، برای سئوی وب سایت خود به آن توجه کنید. بعضی از تولید کنندگان محتوا، محتوایی قوی و با کیفیت تولید می کنند، اما از انتخاب یک عنوان مناسب برای محتوا  تأثیر آن در سئو غافل می شوند. حال آن که یکی از عوامل مهم در بهبود سئو و رتبه سایت داشتن عنوان مناسب برای مطالب سایت است. در این مطلب قصد داریم روش هایی را برای انتخاب عنوان مناسب و جذاب ارائه دهیم، اهمیت انتخاب عنوان و تأثیر آن در بهینه سازی وب سایت را بیان می کنیم.

روش های انتخاب عنوان مناسب

مختصر بودن عنوان صفحه

این موضوع بسیار اهمیت دارد که در انتخاب عنوان مناسب برای مطلب ، به اختصار عنوان توجه کنید. از کلمات طولانی و یا استفاده از چند جمله در عنوان اجتناب کرده و سعی کنید در یک عبارت کوتاه و خلاصه و به صورت یک پیام مطلب را به مخاطب معرفی کنید.

استفاده از کلمه کلیدی در عنوان

پس از آن که کلمات کلیدی مقاله مورد نظر خود را مشخص کردید، باید توجه کنید که این کلمه یا کلمات در عنوان محتوا ظاهر شوند. وجود کلمات کلیدی در عنوان مقاله به سئوی وب سایت شما کمک خواهد کرد و ربات های گوگل با مشاهده عنوان مطالب شما رتبه بهتری به وب سایت شما خواهند داد. نکته دیگری که درباره وجود کلمه کلیدی در عنوان وجود دارد این است که بهتر است کلمه کلیدی در ابتدای عنوان قرار گیرد. در واقع می توان گفت هرچه کلمه کلیدی به ابتدای عنوان نزدیک تر باشد، در سئو تأثیر بهتری خواهد داشت.

وقتی به انتخاب عنوان مناسب برای مطالب سایت خود می پردازید، به وجود کلمه کلیدی در آن توجه کنید.

اجتناب از استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در عنوان

اگرچه وجود کلمات کلیدی در عنوان مطالب بسیار مهم است اما باید توجه کنید که استفاده بیش از حد کلمات کلیدی درعنوان وب سایت گاهی باعث keyword stuffing شده و در سئوی وب سایت شما تأثیر منفی دارد. پس بهتر است از هر کلمه کلیدی تنها یک مرتبه در عنوان صفحه استفاده کنید.

اجتناب از عناوین تکراری

اگر چندین صفحه از وب سایت شما با یک عنوان ایجاد شوند، کاربر نمی تواند آن ها را از یک دیگر تمیز دهد، ربات های گوگل هنگام بررسی وب سایت شما با چند صفحه مواجه می شوند که عناوین یکسانی دارند و این موضوع می تواند در رتبه وب سایت شما تأثیر منفی داشته باشد.

سازگاری عنوان صفحه با محتوای آن

گاهی اوقات تولید کنندگان محتوا از عناوینی استفاده می کنند که بتوانند مخاطب را جذب کرده و برای بازدید از آن صفحه ترغیب کنند. اما محتوای صفحه با عنوان آن سازگاری ندارد. حتما شما هم تا کنون با جستجو کردن مطلبی در گوگل عنوان هایی مثل ویدئو ، اشعار، دانلود مستقیم و… را دیده اید که پس از کلیک بر روی عنوان مورد نظر، با صفحه و محتوایی متفاوت از عنوان آن رو به رو شده اید.

در واقع عنوان این صفحات تنها به دلیل جذب مخاطب ایجاد شده اند و شما پس از ورود به این صفحات و مشاهده محتوای آن ، وب سایت مورد نظر را ترک خواهید کرد. پس در انتخاب عنوان مناسب برای صفحات وب سایت خود، دقت کنید که دقیقا با محتوای صفحه سازگار باشد. برای مثال تنها زمانی از کلمات ویدئو یا جدول استفاده کنید که در صفحه مورد نظر ویدئو یا جدول وجود داشته باشد و وقتی کاربر وارد وب سایت شما شد بتواند ویدئو و یا جدول ذکر شده را مشاهده کند.

عنوان پرسشی

وقتی کاربر یک عبارت را در موتور جستجوی گوگل جستجو می کند، یک سؤال در ذهنش ایجاد شده است و در واقع برای دریافت پاسخ سوال خود به جستجو پرداخته است. پس اگر شما عنوان خود را به صورت پرسشی انتخاب کنید، کاربران بیشتری به وب سایت شما جذب خواهند شد.

معرفی محتوا در عنوان

همان طور که گفته شد عنوان مطالب وب سایت باید خلاصه باشد، اما نکته مهم این است که انتخاب عنوان مناسب برای صفحات وب سایت شما باید به گونه ای باشد که محتوای صفحه را بیان کند و مخاطب با دیدن عنوان صفحه بداند در آن صفحه چه مطلبی را مطالعه خواهد کرد. اگر یک وب سایت با مطالب مورد نظر شما داشته باشید

استفاده از اعداد

کاربران با دیدن اعداد در عنوان مطالب بیشتر جذب آن ها می شوند. عدد استفاده در شده در عنوان می تواند نشان دهنده به روز بودن مطلب باشد به عنوان مثال عنوان ” بهبود رتبه الکسا سال ۲۰۲۰ ” می تواند یک عنوان مناسب و جذاب برای محتوای مربوطه باشد. چرا که علاوه بر پرسشی بودن عنوان ، کاربر با دیدن عدد ۲۰۲۰ متوجه خواهد شد که جدیدترین و به روز ترین مطلب را درباره موضوع مورد نظر خود مطالعه خواهد کرد.

استفاده از عدد برای نمایش تعداد هم روش خوبی برای انتخاب عنوان مناسب می باشد. عنوان ” بازاریابی اینترنتی با ۱۳ تکنیک عالی ” هم می تواند کاربران را جذب کند؛ چرا که کاربر قبل از کلیک بر روی صفحه می داند که قرار است در این صفحه از وب سایت شما با ۱۳ تکنیک و نکته برای بازاریابی اینترنتی آشنا شود.

تأثیر انتخاب عنوان مناسب بر سئو

حتی اگر برای تولید محتوا وب سایت زمان و انرژی زیادی صرف کرده باشید، می توان مهم ترین عامل برای جذب مخاطب را عنوان صفحه دانست. شما می توانید با استفاده از تکنیک های مختلف سئو، به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل راه پیدا کنید، اما اگر کاربران عبارتی را جستجو کنند و از بین وب سایت های پیشنهادی توسط گوگل شما را انتخاب نکنند، نرخ کلیک وب سایت شما کاهش یافته و در نتیجه تأثیر منفی بر سئو وب سایت شما خواهد داشت. پس اگر می خواهید وب سایت شما سئوی بهتری داشته باشد، باید علاوه بر استفاده از تکنیک های سئو، به انتخاب عنوان مناسب و جذاب برای محتوای وب سایت خود هم دقت کنید.

 

برای ایجاد یک تبلیغات موفق، طراحی وب سایت حرفه ای و مشاوره برای ساخت کسب و کار آنلاین با سایت ساز سایتچین در ارتباط باشید!

امتیاز شما برای این مطلب

به مشاوره نیاز دارید؟
اطلاعات تماس خود را وارد نمایید تا تیم مشاوره سایتچین در زمان انتخابی، با شما تماس بگیرند.

  از ساعت
  تماس بگیرید

  نویسنده: سایتچین
  ما در سایتچین ، امکان راه اندازی یک وب سایت زیبا و کار آمد برای همه افراد را فراهم کرده ایم . از طریق سایتچین می توانید صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوید ، گالری از نمونه کارهای هنری خود بسازید و یا خدمات خود را معرفی کنید و فقط به توسعه کسب و کار خود بیندیشید.
  مطالب پیشنهادی
  دیدگاه ها
  ارسال دیدگاه