تولید محتوا

تولید محتوا سایتچین

دنیای اینترنت دنیای بسیار عجیبی است به عجیبی یک شمشیر دولبه! امکان ندارد به دنبال عبارتی در این دنیا بگردید و پیدایش نکنید.
کلمه محتوا هم برای موتورهای جستجو استثنا نیست و هزاران هزار مطلب را در این حوزه به شما معرفی خواهند کرد که احتمالاً اغلب در رابطه با تولید محتوا خواهند بود اما باید حواسمان به این شمشیر دولبه باشد، حواسمان باشد تا مصداق ” توهم دانش از نادانی هم بدتر است” نباشیم.
به همین منظور در اینجا یک قدم باید به عقب برگردیم تا در رابطه با خود محتوا و استراتژی محتوا بدانیم که مقدمه‌ تولید محتوا هستند.
این موضوع زمانی بیشترین اهمیت را پیدا می‌ کند که بخواهید از مزایای محتوا در کسب و کار استفاده کنید، اینجاست که باید از استراتژی محتوا شروع کرد و نه از تولید.

همه چیز با یک چرا شروع می‌ شود: چرا استراتژی محتوا؟
انگیزه شما از این کار چیست؟
زیرا تا وقتی که دلیل محکمی برای انجام یک کار نداشته‌ باشید با کوچکترین مشکلی ناامید خواهید شد، خصوصا محتوا که نیازمند صبر است.

با سایتچین همراه باشید.

مزایای تولید محتوا

اعتماد مشتری به شما

زمانی که شما در یک زمینه محتوا تولید می‌ کنید و آن را در وبلاگ یا وب سایت‌تان قرار می‌ دهید، در حقیقت دارید خود را به عنوان یک متخصص در آن زمینه معرفی می‌ کنید.

مخصوصا اگر مطلب شما یک مطلب مفید و جذاب باشد، خواننده به شما احساس اعتماد بیشتری پیدا می‌ کند و از این پس شما را به عنوان یک متخصص در این زمینه می‌ شناسد.

گذشته از این موضوع، وقتی یک شخص یا سازمانی می‌ خواهد با شما مشارکت کند یا در پروژه‌ ای سرمایه گذاری کند، چطور باید اعتماد لازم را کسب را کسب کند؟

وقتی وب سایت شما به صورت متناوب با مطالب مفید و سازنده به روز شود، این اطمینان را به مخاطب می‌ دهید که شما اطلاعات لازم و تخصصی در زمینه مورد نظر دارید و او می‌ تواند به شما اعتماد کند.

کمک به سئو

اگر شما از کلمات کلیدی مناسب و در مکان‌ های درست استفاده کنید، تولید محتوا یک عنصر کلیدی برای سئو سایت شما به شمار می‌ رود و راه خوبی برای ارتقا رتبه سایت شماست.

اگر کلمه کلیدی که استفاده می‌ کنید، در برچسب‌ ها، سر صفحه، تیتر مطلب و محتوای مطلب استفاده شده باشد، می‌ تواند باعث افزایش بازدید از سایت شما شود.

موتور‌های جستجوی گوگل همواره به دنبال سایت‌ هایی هستند که مطالب با کیفیت بالا تولید می کنند و کلمه کلیدی مناسب استفاده می‌ کنند.

حضور مخاطبان جدید

تعدادی از مخاطبان شما به عنوان مخاطبان وفادار شناخته می‌ شوند که همان‌ هایی هستند که سایت شما را هر چند وقت یک بار چک می‌ کنند و منتظرند تا شما مطلب جدیدی بارگذاری کنید اما دسته‌ ای از مخاطبان، برای بار اول است که از سایت شما دیدن می‌ کنند و اگر مطالب وب سایت شما جذاب باشد، از این پس به مخاطب وفادار شما تبدیل می‌ شوند و احتمال دارد شما را به دیگران هم معرفی کنند.

مکمل بازاریابی

اهمیت تولید محتوا در یکی دیگر از فرایند‌های کسب و کار نمود پیدا می‌ کند و آن هم بازاریابی است.

تولید محتوا می‌ تواند مکملی برای استراتژی بازاریابی شما باشد تا با آن به راحتی کمپین‌ های خود را برگزار کنید و به گسترش روابط میان شرکت و مخاطبان‌تان بپردازید و سهم شما را از بازار و درآمد شما را افزایش می‌ دهد.

تولید محتوا می‌ تواند مکملی برای استراتژی بازاریابی شما باشد تا با آن به راحتی کمپین‌ های خود را برگزار کنید و به گسترش روابط میان شرکت و مخاطبان‌تان بپردازید

استفاده مجدد از محتوا

اهمیت تولید محتوا فقط در انتشار آن و خوانده شدن توسط مخاطبان خلاصه نمی‌ شود بلکه اگر شما یک مطلب خوب و معتبر منتشر کنید، می‌ تواند بعدا به عنوان یک منبع در کتاب یا مقاله از آن استفاده کرد یا می‌ توان آن را به شکل اینفوگرافیک در معرض دید قرار داد یا از آن عکس‌ های جالب تهیه کرد و به عنوان یک منبع معتبر در اختیار متخصصین یک حرفه قرار داد.

محتوای تولید شده توسط شده می‌ تواند به واسطه‌ی یک سایت معتبر بازنشر داده شود و خیلی بیشتر از چیزی که در سایت شما قرار داده شده، دیده شود و در این صورت نه تنها محتوای شما، بلکه نام تجاری شما هم دیده می‌ شود.

تولید محتوا (2)

شبکه‌ های اجتماعی

اگر شما آن دسته از افرادی هستید که داخل شبکه های اجتماعی مطلب‌تان را قرار داده اید، به اهمیت تولید محتوا پی برده اید چون تولید محتوا در شبکه های اجتماعی کمک می‌ کند تا شما در مقیاس بزرگ‌تری مطلب‌تان را به نمایش بگذارید.

به اشتراک گذاری محتوای‌تان در شبکه‌ های اجتماعی باعث می‌ شود کاربران راحت‌تر نظرشان را در مورد مطالب‌تان بیان کنند و به الطبع ترافیک وب سایت شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

گرفتن اطلاعات از مشتری

می توانید در پایان محتوایی که تولید کرده اید، مطالب دیگری قرار دهید که به واسطه آن‌ ها از مشتری‌تان اطلاعاتی را بگیرید که نیاز دارید.

مثلا می‌ توانید ایمیل آن‌ ها را دریافت کنید و مقاله‌ هایی که در سایت‌تان منتشر می‌ کنید را به آن‌ ها اعلام کنید.

یا می‌ توانید شماره تماس آن‌ ها را دریافت کنید تا آن‌ ها را متوجه زمان تخفیف خوردن محصولات‌تان کنید یا حتی می‌توانید با دریافت یک ایمیل از آن ها، لینک دانلود مقالاتی را که منتشر کرده اید برای‌شان بفرستید.

با این کار بار دیگر اهمیت تولید محتوا را خواهید دید چون ترافیک وب سایت شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌ کند.

می توانید در پایان محتوایی که تولید کرده اید، مطالب دیگری قرار دهید که به واسطه آن‌ ها از مشتری‌تان اطلاعاتی را بگیرید که نیاز دارید.

افزایش مشارکت اجتماعی

بهتر است در پایان مقالاتی که منتشر کرده اید، نظر مخاطب را بخواهید.

با این کار ذهن او را درگیر مطلب می‌ کنید و مشارکت اجتماعی او را افزایش می‌ دهید.

این کار دو فایده دارد: هم باعث می‌ شود مخاطب مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذراند و به رتبه سایت شما کمک کند و هم کمک می‌ کند تا شما نظر مخاطبین را در مورد مطلب بدانید و بر اساس نظرات آن‌ ها در مورد محتوا‌هایی که می‌ خواهید در آینده تولید کنید؛ تصمیم بگیرید.

از مطالب بالا متوجه می‌ شویم که پس از گذشت مدت زمانی از تولید محتوا و انتشار آن، اهمیت تولید محتوا بر ما روشن می‌ شود و تغییرات زیادی را در بهبود رتبه سایت‌ مشاهده کنیم پس نباید از آن غافل شد.

گستردگی تولید محتوا

تولید محتوا می‌ تواند محدوده‌ گسترده‌ ای از فعالیت‌ ها را در بر بگیرد: از کسی که چند قرن پیش مشغول نوشتن یک کتاب خطی بوده تا کسی که امروز با انتشار پست و لایو و استوری به تولید محتوا در اینستاگرام مشغول است، همگی به تولید محتوا مشغول هستند.

اما جدای از این معنای گسترده و عام، کار تولید محتوا امروز یک معنای خاص هم پیدا کرده و آن، تولید محتوای الکترونیکی است.

حتی امروزه مجموعه‌ های بسیاری تحت عنوان آژانس تولید محتوا و هم شرکت تولید محتوا مشغول کار هستند که تولید محتوا را از یک فعالیت فردی فراتر برده‌ اند و با انجام تخصصی این کار، هزینه تولید محتوا را کاهش و کیفیت آن را افزایش داده‌ اند.

این شرکت‌ ها بسته به توانمندی تیم تولید محتوا و استراتژی خود، ممکن است صرفاً به یک فعالیت محدود (مثلاً تولید محتوای ویدیویی یا محتوای متنی) محدود شده یا همه تولید همه نوع محتوای الکترونیکی برای سایت‌ ها و شبکه های اجتماعی را بر عهده بگیرند.

گستردگی تولید محتوا

انواع تولید محتوا

محتوای تصویری

محتوایی که بر مبنای عکس و بنر می باشد

محتوای ویدئویی

محتوایی که بر مبنای فیلم های آموزشی، سرگرمی و تبلیغاتی می باشند

محتوای صوتی

محتوایی که بر مبنای صدای ثبت شده و موزیک می باشد

محتوای متنی

محتوایی که بر مبنای نوشته می باشد

چرا باید تولید محتوا کنیم؟

اینکه کسی بنشیند و در راستای اهداف کاری یک کسب و کار محتوا نویسی کند، بسیارکار سخت و طاقت فرسایی است و نیازمند هوش و برنامه ریزی های دقیق است.

اما در حقیقت به رشد آن کسب و کار و ترافیک ورودی به سایت بطور غیر قابل باوری کمک می کند.

وبلاگ‌نویسی به رشد inbound لینک‌ ها و لینک‌ های ایندکس شده در موتورهای جستجو به میزان ۹۷٪ کمک می کند و منجر به رشد ۴۳۴٪ صفحات ایندکس شده می شود.

این آمار به این معنی ست که بلاگ نویسی از طرف گوگل و سایر متورهای جستجو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به افزایش بازدید وب سایت شما کمک می کند، حتما می دانید که افزایش بازدید به افزایش فروش محصول و افزایش ارائه خدمات و قطعا افزایش درآمد منتهی می شود.

چرا تولید محتوا در وب مهم است؟

اگر محتوای خوبی نداشته باشید در واقع حرفی هم برای گفتن نخواهید داشت.

این روزها کاربران اینترنتی فقط با دیدن محتوای وب سایت تان است که به شما اعتماد می کنند، چون فقط از طریق محتوایی که ارائه می دهید می توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

البته منظور از تولید محتوا فقط محتوای متنی نیست! محتوای مخاطب پسند امروزی محتوای ویدیویی است.

آینده سئو و دیجیتال مارکتینگ به تولید محتوای وب سایت مربوط می شود.

اگر می خواهید وب سایت کاربرپسند داشته باشید و در سئو هم موفق باشید باید روی تولید محتوای سایت خود به خوبی کار کنید، به هیچ وجه محتوای خود را از روی اجبار به کاربران تان ارائه ندهید.

مهمترین عاملی که باعث می شود مخاطبان تان با شما همراه باشند محتوای سایت تان است.

اگر می خواهید فروش خدمات و محصولات تان را افزایش دهید، باید کاربران همراه (وفادار) خود را روز به روز افزایش دهید و محتوای عالی در اختیار آن ها قرار دهید.

 

تولید محتوا در مجموعه سایتچین، زیر نظر کارشناسان تولید محتوا با چندین سال سابقه مفید صورت می گیرد.